O festivalu

          Tímto bychom Vás rádi pozvali na 1. ročník Klatovského festivalu vína 2021, který se uskuteční 19. června od 13:00 do 22:00 hodin v Klatovech v krásných prostorech Mercandinových sadů, v blízkosti historické empírové budovy Kolonády. Toto místo se přímo nabízí k realizaci festivalu, kde budete moci nejen poklidně ochutnat nabídku vín z Moravy a Čech, ale také získat cenné informace a odpovědi. Zajištěno bude i bohaté občerstvení, které doplní širokou paletu nabízeného vína.

          Provázet celým festivalem Vás bude známý speaker z rádia Hitrádia FM Plus a klatovský rodák Jan Antal. Zorientovat se v nabídce vín Vám pak pomůže dvojice renomovaných somelierů, kteří se akce také zúčastní.

     Příjemnou atmosféru celého odpoledne pak doplní Cimbálová muzika z Milotic, kterou doplní i vystoupení Klatovského folklorního souboru Šumava a dětského folklorního souboru Šumavánek. Mimo to se můžete těšit i na dražbu speciálních vín, kdy výtěžek bude určen dobrovolnickému centru Adra v Klatovech. Ve večerních hodinách pak cimbálovou muziku vystřídá kapela AVE band. Pro rodiče s dětmi je pak během akce připraven animační program, který pro ně připraví Beruška Klatovy.

          Vstup na festival je zdarma, víno k degustaci však bude účastníkům poskytnuto pouze do zakoupených festivalových skleniček v ceně 100,- Kč, které bude možno zakoupit na místě akce. V ceně skleničky je i katalog vinařství. Cena skleničky nezahrnuje nabízené vzorky vín.